čtvrtek 1. července 2010

Arťjom očekává nové DLC


Ano, je to tak. Vydařená a i poměrně úspěšná hororová FPS z Moskevského metra brzo bude obohacena o první ( a bohužel zřejmě i jediný ) DLC /DÍELSÍ/. Ale počkat ? O jaké FPS to vlastně mluvím ? Koho zajímá DLC na nějakou neznámou hru ? Takže - Metro 2033 je Ukrajinská FPS akce od vývojářského týmu 4A Games (což jsou vlastně bývalí členové GSC - firmy která má na svědomí známou Černobylskou sérii Stalker.) která si v recenzích odnášela hodnocení kolem 8/10. Bohužel jsou i vyjímky kdy ji recenzenti porovnávali s již zmíněným Stalkerem a kritizovali její striktní lineárnost. Zapoměli ale, že Metro je FPS, ne RPG jako Stalker. I na prachsprostou FPS je ovšem Metro fantastickou hrou. Úžasná post-apokalyptická atmosféra, fantastický příběh a stovky detailů které hru šperkují k dokonalosti.


Ale zpátky k tématu DLC pro tohle podzemní dobrodružství. Nejdříve každému na mysl asi přijde otázka "Co to ale přináší? ". DLC by měl přinést hned několik věcí :- Těžká automatická brokovnice, známá ze sběratelských verzí.- Millerův "Volt Diver" - do češtiny přeložen jako "Voltovnice". Obdoba Gauss Rifle ze Stalkera.- Ranger mod, rozdělený do dvou podrežimů. V "Normal" to bude méně nábojů a silnější zbraně, zatímco v "Hardcore" to navíc bude odebrání HUDu a zvýšení výdrže nepřátel.


Opravdu toho není moc, ale vzhledem k úspěšnosti hry to prozatím stačí.

Cena?
Tu zatím nikdo nezná, ale snad nebudou v THQ natolik šílení aby to málo nabízeli za 15€ jako jistý nejmenovaný DLC pro blíže nespecifikovanou hovadinu.

A datum vydání ?
Není blíže určeno, ale již by se mělo blížit. Na oficiálním Metro 2033 twitteru se píše že už se pouze opravuje poslední velký bug.

Žádné komentáře:

Okomentovat